Często zadawane pytania

Home Często zadawane pytania

Do czego nadaje się Sprytna plastelina?

Proszę ją zabrać ze sobą do pracy i pozostawić na swym stole. Przekonacie się Państwo, że będziecie musieli ją stale ugniatać i wykorzystywać do rozładowania napięcia i uspokojenia nerwów podczas kiedy Państwa umysł na pełnych obrotach będzie wymyślać kreatywne pomysły. Szybko odkryjecie Państwo w sobie zdolności o których wcześniej nie wiedzieliście. Figurki i dzieła w stylu Salwadora Dali będą powstawać w Waszych rękach a praca może nawet stanie sie dla Państwa przyjemnością.

Czy wysoka temperatura ma wpływ na plastelinę?

Sprytna Plastelina nie powinna być przechowywana w temperaturze powyżej 26 stopni gdyż po dłuższym czasie może się rozpuścić. Nie powinna być również przechowywana w miejscu nasłonecznionym.

Co się stanie, jeżeli weźmiemy Sprytną plastelinę ze sobą do pracy?

Będzie Pan(i) gwiazdą w swoim biurze. :-) To gwarantujemy! Wasi współpracownicy prawdopodobnie będą się starać ukraść plastelinę z Waszego stołu. Sprytna plastelina w Państwa dłoniach przyczyni się do wzbudzenia wielkiej i niekontrolowanej zazdrości. Zapewne wszyscy będą się starać z Wami zaprzyjaźnić i spróbują wyprosić porcję plasteliny z Państwa zasobów dla siebie.

A Wy będziecie musieli zamówić kolejną Sprytną plastelinę, aby zadowolić siebie i swych współpracowników (to nasz plan jak przejąć władzę nad całym światem). Wkrótce potym zostanie Pan(i) samozwańczym władcą Królestwa Sprytnej plasteliny. Państwa biuro zacznie przypominać atelier Salwadora Dali z cieknącą z sufitu Sprytną plasteliną. A dzięki swobodnej i nieograniczonej kreatywnej sile Waszego biura już nikt Państwa nie zatrzyma w miejscu.

To brzmi jak kompletne szaleństwo. Nie zwariowaliście przypadkiem?

My nie kłamiemy, ale przyznajemy, że jesteśmy troszkę zwariowani. Proszę nabyć Sprytną plastelinę a przekonacie się Państwo dlaczego. :-)

Czy wszystkie rodzaje plasteliny skaczą, rozrywają się i można je rozbić?

Tak. Wszystkie rodzaje Sprytnej plasteliny skaczą, rozrywają się, rozciągają się oraz da się je rozbić. Tylko świecąca dodatkowo jeszcze świeci a wrażliwa na ciepło pod wpływem ciepła zmienia kolory.

Ile plasteliny mieści się w puszce?

W każdej puszce znajduje się 80g Sprytnej plasteliny – ilość mieszcząca się w ręce dorosłego człowieka.

Czy Sprytna plastelina nie jest toksyczna?

Sprytna plastelina jest zupełnie neutralna, bezpieczna, i nie jest toksyczna. Sprytna plastelina nie zawiera również żadnych lateksowych domieszek. W związku z tym nie wywołuje alergii na lateks.Pomimo tego nie powinno się jej NIGDY dawać do ust czy też jeść.

Sprytna plastelina spełnia aktualne wymogi norm Unii Europejskiej i zyskała certyfikat Bureau Veritas Consumer Products Services UK Ltd.

Czy Sprytna plastelina jest bezpieczna dla dzieci?

Sprytna plastelina była zaprojektowana przede wszystkim dla dorosłych do wykorzystania w domu i w pracy. Mimo tego że jest w zupełności neutralna, bezpieczna i nie jest toksyczna, może stanowić zagrożenie w przypadku połknięcia lub zakrztuszenia się nią.

Dlatego też prosimy o ostrożność w przypadku kiedy plasteliną bawią się dzieci.

Czy Sprytna plastelina może wyschnąć?

Nigdy! Sprytna plastelina jest stworzona na bazie silikonu – nie zaś na bazie iłu czy też innej gleby, jak to bywa w przypadku innych tworzyw do modelowania. Dlatego Sprytna plastelina nigdy nie wyschnie ani też nie zacznie się kruszyć.

Pomimo to polecamy przechowywać ją w puszce – to ochroni ją przed brudem, kurzem i włosami.

Czy mogę plastelinę zanurzyć we wodzie?

Krótki kontakt z wodą nie zaszkodzi plastelinie. Nie polecamy jednak używać jej we wodzie.

Czy Sprytna plastelina jest podobna do innych produktów na rynku? Jak np. Śluz, Skacząca plastelina, Trikolina, Galaretka i itp?

Absolutnie nie. Sprytna plastelina jest jedyna w swoim rodzaju – posiada unikatowe fizyczne właściwości. Nie kleją się po niej ręce. Nie będziecie Państwo odczuwali potrzeby mycia się po zabawie ze Sprytną plasteliną.

Sprytna plastelina rozciąga się jak guma, skacze jak piłka, da się ją rwać jak papier i może się rozbić jak porcelana. Sprytna plastelina może się przyssać do magnesu lub zmieniać kolory.

W odróżnieniu od innych produktów jest dostarczana w kilkakrotnie większej ilości, wystarczającej i dla osoby dorosłej, w szerokiej gamie niewiarygodnych kolorów i w dobrej jakości opakowaniu.

Sprytną plastelinę używam często i namiętnie i dlatego jest już stosunkowo brudna. Czy jest możliwość usunięcia z niej kawałków brudu i włosów?

Do tej pory nie odkryliśmy jeszcze taniego sposobu na oczyszczenie Sprytnej plasteliny. Jeżeli w Państwa Sprytnej plastelinie nazbierało się zbyt wiele brudu, polecamy zakupić nową puszkę.

Sprytna plastelina przylepiła mi się do koszulki/spodni/dywanu/krzesła/pościeli. W jaki sposób mam ją usunąć?

Najpierw spróbujcie do plamy z plasteliny przyłożyć bryłę plasteliny a następnie ją oderwać – możliwe, że część plasteliny z tkaniny przylepi się ponownie do bryły. Proces ten można kilkakrotnie powtórzyć.

Jeżeli plastelina głęboko wniknęła wgłąb tkaniny, proszę wypróbować spirytus do czyszczenia. Można go nabyć w drogerii (izopropylalkohol – często jest również stosowany do czyszczenia elementów optycznych techniki fotograficznej i drukarek). To najprostszy sposób na usunięcie Sprytnej plasteliny z naturalnych tkanin i włosów.

Proszę najpierw wykonać test na niewidocznym miejscu tkaniny, aby się upewnić, że alkohol nie spowoduje jeszcze większych szkód. Następnie należy nalać alkohol na uszkodzone miejsce. Plastelina powinna się rozpuścić. Potem można ją z łatwością usunąć za pomocą papieru lub serwetki.

W przypadku kiedy Sprytna plastelina przylepi się do syntetycznego materiału, jak np. nylon lub poliester, to izorpropylalkohol może uszkodzić materiał. Do usunięcia plasteliny proszę spróbować użyć WD-40.

Jeżeli zaś wszystkie próby okażą się nieskuteczne, radzimy oddać rzecz do pralni chemicznej i poinformować obsługę pralni, że plama jest z substancji stworzonej na bazie silikonu..

Czy potraficie stworzyć nową plastelinę na życzenie?

Potrafimy stworzyć jakikolwiek kolor Sprytnej plasteliny według katalogu wzorów zawartych w katalogu Pantone lub wzoru koloru dostarczonego przez klienta.

Następnie możemy wzbogacić Sprytną plastelinę o metaliczny efekt, elektryczne wibracje, świecenie w ciemności, mieniące się kolory, masę perłową itp.

W celu otrzymania dokładniejszych informacji proszę się z nami skontaktować.

Czy oferujecie produkty na zamówienie które można wykorzystać jako produkty reklamowe?

Oczywiście! Możemy dla Państwa przygotować zupełnie nowe opakowanie, wielkość, kolor i etykietkę w taki sposób, abyśmy spełnili Państwa oczekiwania.

Proszę posłać nam email z krótką specyfikacją Państwa oczekiwań (przewidywana ilość, zastosowanie, termin dostarczenia itp.) a my skontaktujemy się z Państwem ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi ceny, różnych wariantów i itd.

Co to jest za materiał? Skąd się wziął?

Podczas II. wojny światowej w Stanach Zjednoczonych zaczęło brakować kauczuku. Japońskie wojska okupowały wiele obszarów, z których importowano kauczuk.

Sprytna plastelina i wiele innych produktów na bazie silikonu była wytworzone w trakcie II. wojny światowej w czasie kiedy Amerykanie szukali tworzywa, które by mogło zastąpić kauczuk i być wykorzystane do produkcji pneumatyk i uszczelek.

W roku 1936 doktor Earl Warrick zaczął eksperymentować z organo-silikonową chemią – łączył silikon z węglem. W 1943 roku nastawił się na poszukiwanie namiastki kauczuku. Pomimo tego że biegiem wojny nie powiodło mu się odkryć użytecznego produktu zastępującego kauczuk, silikonowa skacząca plastelina (jeden z głównych materiałów służących do produkcji Sprytnej plasteliny) stała się jednym z jego ubocznych produktów.

Ponieważ nie znalazł dla niej żadnego odpowiedniego zastosowania w przemyśle, zapoczątkował dynamiczny rozwój wspaniałej zabawki. :-)

Gdzie jest produkowana Sprytna plastelina?

Jest to produkt wysokiej jakości wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych.

Jak długo czeka się na przesłanie Sprytnej plasteliny?

Jeżeli wszystkie zamawiane przez Państwa artykuły znajdują się na składzie, to proszę oczekiwać przesyłki do około tygodnia od czasu złożenia zamówienia, w zależności od sprawności pracy Polskiej Poczty. W innym przypadku wysyłamy towar w czasie, który jest podany w szczegółowym opisie każdej pozycji w sklepie internetowym w prawym górnym rogu strony.

Nie otrzymałem zamówionej przeze mnie Sprytnej plasteliny. Co mam robić?

Sprytną plastelinę wysyłamy za pośrednictwem polskiej poczty. Radzimy poczekać jeszcze kilka dni, ewentualnie zapytać się bezpośrednio na Państwa poczcie. Jeżeli nawet wtedy Sprytna plastelina nie znajdzie się, proszę się z nami skontaktować.

Otrzymałem(am) inny kolor lub inną ilość Sprytnej plasteliny niż zamawiałem(am)

Mimo tego, że staramy się kilkakrotnie kontrolować wysyłane przesyłki, może się zdarzyć pomyłka. Jeżeli otrzymacie Państwo inny kolor lub inną ilość, proszę wysłać nam email z informacją a my natychmiast postaramy się porozumieć w tej sprawie.

Nadal nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cie pytanie?

Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów:

Napisz do nas maila

Skontaktuj się z nami droga mailową bezpośrednio z naszym działem Obsługi Klienta klikając na nagłówek powyżej.

Kontakt telefoniczny

Lub zadźwoń do jednego z naszych oddziałów, które znajdują się na podstronie kontakt.